למה חשוב כיום להשתמש במוצרי קוסמטיקה טבעית

מוצרי קוסמטיקה הם חלק גדול מהחיים שלנו, ומרגע שאנחנו מתעוררים עד שאנחנו הולכים לישון כולנו משתמשים במוצרי קוסמטיקה שונים.

קוסמטיקה מקיפה אותנו לאורך כל היום – החל בשמפו ומרכך שאנחנו עושים בהם שימוש בחפיפת השיער, סבון ידיים וגוף וגם מוצרי טיפוח כגון קרמים לעור

ולפנים, בשמים, איפור וכדומה.

בגלל השימוש התכוף במוצרי קוסמטיקה זה חשוב במיוחד להקפיד לצרוך מוצרים שלא פוגעים בגוף שלנו ולשם כך מומלץ להשתמש במוצרי קוסמטיקה

טבעית ללא כימיקלים.

 

קוסמטיקה טבעית – ללא חשיפת העור לכימיקלים

העור שלנו יכול לספוג עד כ-60 אחוז מהכימיקלים השליליים הקיימים במוצרי קוסמטיקה לא טבעיים. שימוש תכוף במוצרים כאלו גורן להצטברות של חומרים כימיים מזיקים בגוף שלנו, מה שעלול לייצר תופעות לוואי קשות ולא רצויות שעלולות בסופו של דבר להוביל להשלכות בריאותיות חמורות. לכן יש לעשות מאמץ להימנע מכך ולצרוך מוצרים של קוסמטיקה טבעית.

מוצרי קוסמטיקה טבעית מהווים פתרון נהדר ששומר על העור שלנו וממלא את המטרה לשמה אנחנו משתמשים במוצר מלכתחילה, ומצד שני הוא לא טומן בחובו את הנזקים הפוטנציאליים שנושאים מוצרי קוסמטיקה לא טבעיים על כל תופעות הלוואי שלהם.

 

מוצרי קוסמטיקה ללא תופעות לוואי

החומרים הכימיים שנמצאים במוצרי קוסמטיקה לא טבעיים לא גורמים באופן מיידי לתופעות לוואי, אך שימוש ממושך בהם בהחלט עלול לגרום לכך. גברים ונשים רבים התלוננו בעבר על תופעות לוואי שונות לאחר שימוש במוצרי קוסמטיקה לא טבעיים ובפרט מוצרי קוסמטיקה לעור, ובעיקר בקרב אנשים המשתמשים שנים רבות במוצרי קוסמטיקה. תופעות לוואי אלו עלולות לכלול יובש עור והתקלפות העור היבש, אלרגיות ופריחות, נשירת שיער, כתמים בעור, התייבשות שיער וכדומה. בסופו של דבר, לאחר שימוש ממושך במוצרי קוסמטיקה לא טבעיים שכרנו יוצא בהפסדנו.

 

האם קוסמטיקה טבעית משיגה את המטרה האסתטית כמו קוסמטיקה לא טבעית?

התשובה היא כן, בהחלט. מוצרי קוסמטיקה טבעית איכותיים יכולה להשיג את אותה התוצאה כמו מוצרים לא טבעיים, ובמקרים רבים אף תוצאה טובה ויעילה יותר. בסופו של דבר החומרים מהם עשויים המוצרים הם חומרים שקיימים בטבע, נמצאים בשימוש שנים רבות והוכחו כיעילים והם בעלי תרומה לגוף.

חומרי קוסמטיקה טבעית רבים יעילים יותר מאשר חומרים שיוצרו במעבדה, וכמובן לא יוצרים את הנזק הנגרם מכימיקלים. כמו כן, אם בסופו של דבר השימוש בכימיקלים מביא לתופעות הלוואי שצוינו כאן, הם בהחלט לא ממלאים את המטרה שלשמה אנחנו משתמשים בהם.

 

כיצד לבחור מוצרי קוסמטיקה טבעית?

גם כאשר אתם בוחרים מוצרים טבעיים חשוב מאוד לבחון בקפידה את הרכיבים שמכילים אותם המוצרים ובפרט מה הם לא מכילים. העדיפו מותגים שמפרסמים באופן שקוף את רשימת הרכיבים על גבי החפיסה ורצוי גם תאריכי תפוגה. בדקו שהמוצרים נושאים תו תקן רשמי ומוכר ומיוצרים על ידי מותג מוכר ואיכותי.

 

קרם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שאולי תאהבו