איך תדע האם מחשוב ענן הוא הפתרון הנכון לעסק שלך?

אחד הדברים החשובים ביותר בתור בעלי עסק הוא לייעל את העסק שלכם עד כמה שאפשר. התייעלות היא תהליך שבו אנחנו מצמצמים את צריכת המשאבים של העסק אך בלי לפגוע בתפוקה שלו. אחד הכלים החשובים ביותר בכל הנוגע ליעילות הוא מחשוב ענן. אם אתם לא יודעים על מה מדובר, כאן נעזור לכם להבין האם מחשוב ענן הוא הדבר הנכון לעסק שלכם.

 

מחשוב ענן

שירותי מחשוב ענן אלו שירותים שניתנים לעסקים לטובת ניהול הפעילות העסקית ברשת. במחשוב ענן אנחנו למעשה מקבלים גישה לשרת רב עוצמה שהחיבור אליו נעשה דרך ענן וירטואלי. הענן מכיל את כל מה שאנחנו צריכים כדי לעבוד, ותעבורת המידע העסקית מתרחשת בתוכו. מחשוב ענן מאפשר לכם בתור בעלי עסקים להנות מכמה יתרונות כפי שתוכלו לראות כאן https://www.ccc.co.il.

 

היקף הפעילות ברשת העסקית

הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא מה היקף הפעילות שלכם ברשת. פעילות כזו כוללת עבודה מול ספקים, ניתוח ביצועים, ניהול משימות וכל מה שקורה בתוך מחשבי העסק. מעל רף מסוים משתלם לכם להעביר את הפעילות הזו לענן כיון שהוא יאפשר לכם לבצע אותה במהירות רבה יותר, מה שיעלה כמובן את תפוקת העבודה שלכם. היקף הפעילות יקבע את כמות המשאבים שיוקצו לכם.

היקף הפעילות ברשת העסקית

מאיפה העבודה מתנהלת

אם אתם עובדים ממספר מקומות, ובעיקר עבור מי שעובדים חלק מהזמן מהבית, מחשוב ענן הוא דבר שלא ניתן לוותר עליו. בעוד שבעסק עצמו אנחנו יכולים ליצור תשתיות עבודה נוחות, אין לנו את היכולת לעשות את זה בבית של כל אחד מהעובדים. מנגד, ברגע שאתם עובדים דרך מחשוב ענן, לא משנה מאיפה תתחברו למחשבים של העבודה, החיבור יאפשר לכם לעבוד בצורה מהירה תמיד.

 

חשיבות אבטחת המידע

יתרון נוסף שיש למחשוב ענן ואמור להשפיע על התשובה לשאלה האם זה הפתרון הנכון לעסק שלכם הוא מבחינת אבטחת המידע שיש בו. אם בעסק שלכם יש מידע רגיש כמו פרטי אשראי של לקוחות או סודות מקצועיים שלא הייתם רוצים שיהיו גלויים לכל אחד, מחשוב ענן יכול לסייע לכם לשמור טוב יותר על המידע הזה, ביחס לרמת האבטחה שתהיה לו במחשבים של העסק.

 

כמה זה עולה לנו

הדבר האחרון שחשוב לעשות הוא כמובן לבדוק את המחיר המדויק שיעלה לכם שירות המחשוב. בניגוד לתשתיות שנמצאות אצלכם בעסק, במחשוב ענן יש הקצאה חכמה של משאבים, כאשר בזמן העומס תוכלו לקבל משאבים גדולים יותר וכך לא תשלמו סתם על משאבים שאין לכם צורך בהם. השוואת המחירים צריכה להיעשות אל מול הצעה קונקרטית של שירות מחשוב ענן.

 

לסיכום

יותר ויותר עסקים עוברים לעבוד דרך שירות מחשוב ענן, ויש למעבר הזה סיבות טובות. לפני המעבר בדקו האם היתרונות שיש למחשוב ענן רלוונטיים גם עבור העסק שלכם.

כמה זה עולה לנו

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שאולי תאהבו