עברתם ניתוח פלסטי ונפגעתם? דעו את זכויותכם

ניתוחים פלסטיים הפכו להיות נפוצים מאוד בשנים האחרונות. למרות ההתקדמות הרבה שחלה בתחום הזה, עדיי יש לא מעט מקרים שבהם ניתוח פלסטי לא מסתיים בצורה שתכננו. לעיתים הפגיעה יכולה להיות אסתטית בלבד, אולם יש מקרים שבהם גם נגרמת פגיעה רפואית משמעותית. אם חוויתם פגיעה במהלך ניתוח פלסטי, ייתכן ותוכלו לקבל פיצוי בגין רשלנות.

 

ניתוח פלסטי

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי היא דבר שעלול להתרחש למרבה הצער. בניגוד לניתוחים רגילים, בניתוחים פלסטיים המטרה בדרך כלל היא אסתטית בלבד. הסיכון שיש בניתוחים הללו הוא לא בהכרח מהניתוח עצמו אלא יותר מהפרוצדורות שנעשות מסביב ואמורות לאפשר למנתח לבצע את השינוי הפלסטי. כמו כל מקרה אחר של רשלנות רפואית, יש שני דברים שאותם תצטרכו להוכיח.

הדבר הראשון הוא כמובן הרשלנות. לא כל פגיעה מקורה ברשלנות, ועליכם להוכיח שהסיבה שאתם נפגעתם נבעה כתוצאה מרשלנות של הרופא או של מי מאנשים הצוות המטפל. הדבר השני הוא להוכיח את הפגיעה, והעובדה שהרשלנות היא מה שגרם לה. לעיתים הרופאים יטענו שהפגיעה הייתה מתרחשת גם ללא הרשלנות, או שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי מובהק בין השניים.

תביעת רופא

 

היכן נערך הניתוח

בניגוד לניתוחים רפואיים קלאסיים, ניתוח פלסטי לא תמיד נערך בבית חולים. לשאלת מיקום הניתוח יכולה להיות השלכה משמעותית על התביעה, כיון שבמכונים פרטיים הזכויות שלכם יכולות להיות שונות. אם ביצעתם ניתוח בבית חולים הזכויות שלכם הן אלה שמפורשות בחוק, אולם במכונים פרטיים יכולים להיות שינויים מבחינת הזכויות שלכם בעת פגיעה.

 

על מה חתמתם לפני

לאור העובדה שניתוחים פלסטיים הם בדרך כלל לא ניתוחי חירום, המטופלים חותמים על טפסים שבהם הם מוותרים על חלק מהזכויות שלהם. באופן כללי הזכות לתבוע בגין רשלנות רפואית אמורה לעמוד לזכותכם בכל מקרה, אולם יש מספר מסוים של פגיעות שייתכן והחתימה שלכם עליהן היא מעין הצהרת וויתור על תביעה. בדקו עם עורך הדין שמייצג אתכם האם במקרה שלכם זו בעיה.

ניתוחי חירום

 

בחירת עורך דין

הדבר החשוב ביותר בתביעות רשלנות רפואית, במיוחד אלו שנעשות לאחר ניתוח פלסטי הוא לבחור בצורה מושכלת את עורך הדין שמייצג אתכם. תחום הרשלנות הרפואית מערב יחד דיני נזיקין יחד עם הבנה בעולם הרפואה, ולא כל עורך דין יוכל לתת לכם ייצוג בתחום הזה. עורך דין מנוסה ידע מהן השאלות הנכונות שצריך לשאול וכיצד להשיג את הראיות שיוכיחו מעל לכל ספק שהצדק הוא אתכם.

 

לסיכום

ניתוחים פלסטיים עלולים להוביל למצב שבו המנותח נפגע מאופן הטיפול. אם מדובר על פגיעה רפואית, עומדת למטופל הזכות לתבוע את הרופא בגין רשלנות רפואית. אם החלטתם להגיש תביעה, חשוב לבחור בעורך דין שמומחה בתחום הרשלנות הרפואית, בדגש על רשלנות רפואית במהלך ניתוחים פלסטיים. הצגת ראיות וחוות דעת רפואיות מתאימות יעזרו לכם לזכות בתביעה.

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שאולי תאהבו